Na co si dávat pozor při používání zábavní pyrotechniky?

201612221924510.image00

 

Nejrůznější rachejtle a jiné pyrotechnické výrobky jsou sice o zábavě, mějte ale na paměti pravidla, která je nutné dodržovat při jejich používání. Nezkazíte si tak oslavu zbytečnými úrazy.

 


1. Kupujte pyrotechniku ​​u ověřených prodejců

 

Dbejte na to, kde zábavní pyrotechniku kupujete. Doporučujeme raději navštívit ověřené kamenné prodejny, případně prodejce, kteří mají stánky v rámci obchodních domů nebo nákupních center. Vyhněte se stánkům, které nesplňují všechny podmínky k prodeji, nebo tržnicím. Vlhkost a mráz totiž mohou zboží znehodnotit a poškodit. Pokud nemáte čas, zvolte online obchod.

 

Nekupujte zboží, na kterém chybí návod v českém jazyce, označení výrobce nebo dovozce, označení třídy bezpečnosti, číslo povolení k prodeji a datum spotřeby. Stejně si dejte pozor na to, aby ve vašem košíku neskončilo už rozbalené zboží. Kupujte pyrotechniku ​​zabalenou v původním balení výrobce.

 

2. Při používání postupujte podle návodu

 

Vždy si před použitím přečtěte návod, abyste neohrožovali sebe ani nikoho v okolí. Obecně při každé pyrotechnice platí nedávat ji do rukou dětem. Při manipulaci nemiřte na sebe ani na druhé a v žádném případě nepoužívejte amatérskou nebo podomácku vyrobenou pyrotechniku. Také si dejte pozor na hladinu alkoholu v krvi. Pokud jste to s ním trošku přehnali, raději odpalování petard a ohňostrojů přenechte jiným a zůstaňte v bezpečné vzdálenosti.

 

3. Myslete na bezpečnost a zdraví


Při používání zábavní pyrotechniky vzniká množství zbytečných nehod a zranění. Proto nezapalujte pyrotechniku ​​v interiéru a už vůbec ne ve skleněných lahvích. Můžete tím vážně ohrozit zdraví všech přítomných. Nevybuchlé kusy opakovaně nezapalujte. Bezpečně je odstraníte tak, že je namočíte do vody a pak zakopete. V neposlední řadě nezapomínejte ani na zvířata. Berte na vědomí, že mají mnohem citlivější sluch než člověk a tak při nadměrném hluku trpí.

Nastavení cookies